#1 Dzisiaj

Dawid

Administrator

5665548
Zarejestrowany: 2009-05-30
Posty: 15
WWW

ABC POKARMÓW FIRMY TETRA

ABC POKARMÓW

firma tetra:


TETRA MINI PRO

Pokarm przeznaczony dla wszystkich ryb akwariowych.
Bogaty w witaminy i substancje odżywcze.dzięki temu jest optymalnie wykorzystywany przez ryby,(jeśli nie są wybredne i będą chciały to jeść )co z kolei zmniejsza obciążenie wody szkodliwymi substancjami.
Regularne karmienie tetrą mini pro (podobno)prowadzi do znaczącej redukcji poziomu azotanów.Dzięki zoptymalizowanych zawartych w nim protein/tłuszczy ,dostarcza rybom więcej energii niż tradycyjny pokarm.


TETRAMIN MINI

Specjalny pokarm dla narybku o długości powyżej 1 cm.
pływające (podobno)nietonące płatki umożliwiają właściwe pobieranie pokarmu.Jest również dobrym i pełnowartościowym pokarmem dla małych rybek np. neonów. Posiada stabilny poziom witaminy C.


TETRARUBIN

Pokarm płatkowy na bazie TETRAMIN sprzyjający pełnemu rozwojowi ubarwienia wszystkich ryb akwariowych.Poprawa intensywność ubarwienia
widoczna po ok. dwóch tygodniach stosowania.Posiada stabilny poziom witaminy C.Dostępny także w formie granulatu.


TETRAMIN

Pokarm podstawowy dla wszystkich ryb ozdobnych.Nowa formuła BIOACTIVE, to opatentowana przez firmę TETRA kombinacja aktywnych składników z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć naukowych zawiera odpowiednio dobraną mieszankę witamin wzmacniających kondycję i witalność, specjalne dostarczające energie kwasy tłuszczowe, które nie są rozkładane w organizmie ryb, immustymulatory zwiększając odporność ryb na choroby i stres.


TETRAMIN BABY

Specjalny pokarm dla narybku do 1 cm.Sproszkowany, wzbogacony dodatkowymi składnikami odżywczymi.przyczynia się do równomiernego i zdrowego wzrostu w krytycznym okresie chowu.Posiada stabilny poziom witaminy C.krótki opis żywych pokarmów
--------------------------------------------------------------------------------
Karmiąc ryby należy pamiętać, że pokarmy suszone w postaci płatków, czy granulatu nie są w stanie zastąpić pokarmu naturalnego. Pokarmy nienaturalne powinniśmy stosować więc jako dodatek do codziennej diety złożonej z pokarmów żywych naturalnych. Warto również zwrócić uwagę na wymagania naszych podopiecznych co do rodzaju pokarmu i w zależności od potrzeb zwiększać udział w codziennym menu pokarmów pochodzenia roślinnego albo zwierzęcego.

--------------------------------------------------------------------------------

Donniczkowce, Wazonkowce (Enchytraeus)

Wazonkowce osiągają długość do 3cm, ich ciało jest koloru białego. Żyją one w ziemi z dużą zawartością próchnicy. Możemy hodować je w warunkach domowych w pojemniku z wilgotną ziemią. Dokarmiamy je namoczonym chlebem, warzywami. Przed podaniem rybom należy je dobrze opłukać i ewentulnie podzielić na mniejsze kawałki. Nie powinniśmy stale serwować wazonkowców naszym rybom gdyż jest to pokarm tłusty.


Dżdżownice (Lumbricidae)

Dżdżownice to powszechnie występujące w ziemi skoposzczęty. Są one łatwostrawnym i pożywnym pokarmem dla ryb akwariowych. W zależności od wielkości ryb podajemy je w całości lub siekamy na kawałki. Dżdżownice są doskonałym pokarmem dla większych ryb .


Larwy komarów (Culex, Anopheles)

Larwy komarów dość obficie występują w niewielkich zbiornikach ze stojącą wodą w czasie ciepłych miesięcy. Pokarm ten o poławiamy siatką, penetrując szybkim ruchem powierzchnię wody. Larwy komarów są dość szybkie, gdy je spłoszymy natychmiast opadają na dno. Powinniśmy podawać je większym drapieżnym rybom akwariowym.


Oczlik (Cyclops)

Oczliki to drobne skorupiaki, które doskonale nadają się do karmienia narybku jak i dorosłych ryb. Rozmiarem są one zbliżone do dafni. Sposób ich połowu i przechowywania jest taki jak dla rozwielitek.


Rozwielitka (Daphnia)

Małe skorupiaki zwane dafnią są doskonałym pokarmem dla ryb. Długotrwałe podawanie tego pokarmu nie odbija się negatywnie na kondycji naszych rybek. Rozwielitki występują w dużych ilościach w czystych niedużych zbiornikach wodnych, gdzie stają się pokarmem dla ryb tam zamieszkujących. Możemy je odławiać za pomocą gęstej siatki od wiosny do jesieni. Powinniśmy jednak pamiętać, o tym wraz z rozwielitkami możemy do akwarium przynieść niebezpieczne choroby, dlatego zaleca się pozyskiwanie dafni ze zbiorników, w których nie występują ryby. Najlepszym rozwiązaniem mimo wszystko jest zakup rozwielitek w sklepie akwarystycznym. Dafnia doskonale nadaje się do suszenia lub też do zamrożenia.


Rurecznik (Tubifex)

Rureczniki to skąposzczęty koloru czerwonego. Ciało ich ma bardzo małą średnicę, jego długość dochodzi do 6cm. Rureczniki możemy spotkać w mulistych zbiornikach. Przednia część ciała zanurzona jest w dnie, tylna wykonuje charakterystyczne faliste ruchy. Skąposzczęty te możemy przechowywać w zbiornikach (słoikach), w których zapewnimy stały przepływ wody lub w lodówce w temperaturze około 4°C. Przed podaniem rureczniki powinniśmy opłukać, a ich nadmiar usunąć z akwarium hodowlanego, gdyż dość szybko powodują one zmętnienie wody.

ŹRÓDŁO: http://www.akwaswiat.net


Pozdrawiam wszystkich akwarystów

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.potracheotomii.pun.pl www.robak.pun.pl www.megamen.pun.pl www.domowewynalazki.pun.pl www.herosofpoland.pun.pl